Atrakcje Świnoujścia - co zwiedzić?

Spacery, piękne zdjęcia, niezapomniane wrażenia. Co jeszcze oferują najpopularniejsze atrakcje? Świnoujście dobrze to wie, dlatego w tym mieście coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy historii, jak i spokojnych marszy po miękkim piasku. Zainteresowany? Czytaj dalej!

 

Dla miłośników wody i promieni słońca

 

Z atrakcjami często jest tak, że trudno jest poznać je wszystkie. Dotyczy to przede wszystkim Świnoujścia, które jest chętnie odwiedzane przez cały rok. Zwłaszcza w okresie lata, kiedy zależy nam na miękkim piasku pod stopami, szumie morza i palącym słońcu.

Plaża w tym mieście to aż 10 km złocistego pasma, którego czystość została potwierdzona certyfikatem “Błękitnej Flagi”. Na końcu Falochronu Zachodniego znajdziemy słynną Stawę Młyny. Z kolei w dzielnicy Warszów w Świnoujściu podziwiać można największą na polskim wybrzeżu latarnię morską.

Swoje kroki trzeba też skierować w stronę portu, największego pod względem ruchu pasażerskiego i towarowego. Najważniejszym jego fragmentem jest terminal przyjmujący węgiel i inne złoża dla hut w Polsce, Słowacji i Czechach.

 

Dla ciekawych historii i zabytków

 

Atrakcje w Świnoujściu to również umocnienia, których historia sięga XVII wieku. Fortyfikacje budowano przeciwko Szwedom i Duńczykom, którą na przestrzeni lat wiele razy modyfikowano.

Wraz z wybuchem I Wojny Światowej, twierdzę rozbudowano o koszary, stanowiska radiowe, a także miejsca do cumowania okrętów wojennych – m.in. niemieckich U-bootów. To właśnie w 1939 roku z tego miasta wypłynął słynny pancernik "Schleswig Holstein".

Po wojnie gospodarzami fortu byli radzieccy żołnierze, którzy opuścili go dopiero w 1992 roku. Do czasów obecnych zachowały się trzy z czterech fortów - Fort Gerharda, Zachodni Fort Nadmorski Artyleryjski oraz Fort Anioła.

 

Dla osób bliskich z naturą

 

Osoby ceniące sobie spacery w towarzystwie rzadko spotykanych, egzotycznych ptaków, swoje kroki powinni skierować w stronę rezerwatu Karsiborska Kępa. Atrakcje przygotowane przez przyrodę podziwiać można samemu lub z przewodnikiem – dostępne są liczne szlaki oraz wieża widokowa.

0
Feed