Co zabrać na turnus rehabilitacyjny?

Każdy dłuższy pobyt poza domem wymaga odpowiednich przygotowań - zwłaszcza jeśli kierujemy się do miejsca, które łączy w sobie elementy wypoczynkowe i zdrowotne. Spora część osób zadaje sobie pytanie, co spakować na turnus rehabilitacyjny, dlatego dzisiaj rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

 

 

Dokumenty

 

Nie można zapomnieć o aktualnej informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, czy obowiązkowej diecie. Kuracjusze posiadający orzeczenie o niepełnosprawności również powinni je ze sobą wziąć. Pamiętajmy też o dokumentach potwierdzających naszą tożsamość - osoby dorosłe muszą wziąć ze sobą dowód osobisty, a dzieci legitymację szkolną. Na turnus rehabilitacyjny spakujmy jeszcze inne dokumenty, np. historię choroby lub ostatnie wyniki badań, które niezbędne są do konsultacji z lekarzem.

 

Pieniądze

 

Niezbędne jest oszacowanie ilości potrzebnej gotówki, którą pokryjemy koszty za opłatę uzdrowiskową, zakwaterowanie, wyżywienie lub dodatkowe zabiegi bądź wycieczki. Warto też sprawdzić, czy w cenie za pobyt w turnusie rehabilitacyjnym wliczona jest doraźna opieka lekarska oraz pielęgniarska.

A kiedy pragniemy dodatkowo wypocząć, ważne będzie dla nas skorzystanie z jacuzzi, basenu oraz sauny. Sprawdźmy, czy za organizowane wczasy jesteśmy w stanie zapłacić samodzielnie. Jeśli nie, to upewnijmy się, czy możemy wspomóc się dofinansowaniem w ramach PFRON - przyjmuje je np. ośrodek Graal, więc serdecznie polecamy to miejsce.

 

Ubrania i inne

 

Średnio turnus rehabilitacyjny trwa minimum dwa tygodnie. Spakujmy zatem nie tylko odpowiednią ilości gotówki, ale również ubrania i bieliznę, które dostosowane muszą być do pory roku:

  • na chłodniejsze okresy zabierzmy ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, sweter i kilka bluz,
  • na cieplejsze dni wystarczy wygodna odzież w postaci dresu, legginsów i lekkich spodni. Niezbędne będą też klapki, a także buty najlepiej na płaskiej, nieco grubszej podeszwie.

Pamiętajmy również o dalszej obecności koronawirusa, który jest szczególnym zagrożeniem dla starszych ludzi. Mając w trosce swoje i cudze bezpieczeństwo, spakujmy maseczki, rękawiczki jednorazowe oraz zapas płynów antybakteryjnych, dzięki którym można szybko zdezynfekujemy dłonie.

0
Feed