Ścieżki rowerowe Świnoujścia

Wypoczynek nad Bałtykiem kojarzy się przede wszystkim z ośrodkami wypoczynkowymi i leniwymi dniami spędzanymi na plaży. Należy jednak pamiętać o tym, że polskie wybrzeże ma wiele do zaoferowania również tym, którzy lubią spędzać czas wolny w aktywny sposób. Jeśli nie wyobrażasz sobie wakacji bez dwóch kół i chcesz poznać ciekawe ścieżki rowerowe, Świnoujście to jedno z najlepszych miejsc w kraju.

 

Szlak R-10, turystyczna pozycja obowiązkowa

 

Jeśli lubisz łączyć aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem nowych miejsc, zwiedzanie Świnoujścia i okolic warto zacząć od Międzynarodowego Nadmorskiego Szlaku Rowerowego R-10. Nawierzchnia ścieżki jest miejscami trudna do przebycia, zwłaszcza na odcinkach leśnych, jednak mnogość atrakcji na trasie sprzyja częstym przerwom. Ciekawa architektura, malownicze parki, forty oraz inne zabytki o militarnym charakterze oraz najwyższa nad Bałtykiem latarnia morska to obiekty, które sprawiają, że Szlak R-10 to doskonały początek dla turystów, którzy po raz pierwszy odwiedzają Świnoujście na dwóch kołach.

 

Zalew Szczeciński i Wyspa Karsibór

 

Ścieżki rowerowe w Świnoujściu obfitują nie tylko w intrygujące zabytki historyczne i nietypową architekturę - oferują również kontakt z nadmorską przyrodą. Jeśli skorzystasz z malowniczych szlaków “Dookoła Zalewu Szczecińskiego” i “Dookoła Wyspy Karsibór” wyprawa będzie obejmować również rejs majestatycznym promem. Podczas przemierzania tych tras można cieszyć się szerokim wachlarzem pięknych widoków, które gwarantują między innymi trzcinowisko Zajęcze Łęgi, Jezioro Turkusowe oraz liczne lasy i parki. Ciekawym szlakiem jest również “Świdny las”, wiodący przez rezerwat florystyczny “Karsiborskie paprocie”.

 

Stwórz swoją własną trasę rowerową!

 

Świnoujście i jego okolice ze względu na olbrzymią ilość pięknych widoków i historycznych zabytków to idealne miejsce, aby puścić wodze turystycznej fantazji i zjechać z utartych szlaków. Lokalne tereny są pełne ścieżek idealnych do przemierzania jednośladem. Brak własnych dwóch kół nie stanowi żadnej przeszkody przed ruszeniem na wycieczkę - w okolicy znajdziesz kilka dobrze wyposażonych wypożyczalni rowerów.

0
Feed