Turnus rehabilitacyjny — dlaczego warto pojechać?

Jednym z rozwiązań proponowanych przez nadmorskie ośrodki są turnusy rehabilitacyjne, które pozwalają nie tylko cieszyć się pięknem wybrzeża, ale także pełną gamą zabiegów, wspierających zdrowie i dobre samopoczucie. O tym, dlaczego warto wybrać się na wczasy zdrowotne dowiedzą się w naszym artykule – zapraszamy!

 

Turnusy rehabilitacyjne w Świnoujściu – dlaczego warto?


Nadmorskie powietrze, bogate w jod znane jest ze swoich dobroczynnych właściwości na układ oddechowy. Piesze wycieczki na plaży z pewnością będą zatem nie tylko możliwością zwiększenia aktywności fizycznej, ale także zadbania o swoje ogólne samopoczucie i zdrowie.

Ośrodki, w których odbywają się turnusy rehabilitacyjne oferują także szereg zabiegów, z których można skorzystać w ramach pobytu. Mogą to być masaże, elektroterapia, światłolecznictwo, krioterapia czy zabiegi z borowiną - wszystkie mogą pomóc w zwalczaniu różnego rodzaju dolegliwości związanych z takimi schorzeniami jak choroba zwyrodnieniowa, reumatyzm, neuralgia czy przykurcze stawów, urazy narządów ruchu i wiele innych. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez lekarzy i specjalistów, którzy dbają o Państwa komfort i bezpieczeństwo.

To jednak nie wszystkie zalety nadmorskich turnusów rehabilitacyjnych. W ramach pobytu goście mogą skorzystać także z pełnej oferty strefy SPA, która oferuje dostęp do basenów z hydromasażem, jacuzzi, basenów solnych czy saun i łaźni. Dzięki temu po intensywnym dniu z zabiegami mogą Państwo także odpocząć i zrelaksować się w niezwykle odprężającej atmosferze.

Ważnym aspektem tego rodzaju wyjazdów jest także możliwość poznania innych osób i wspólnego spędzania czasu. Nawiązanie nowych znajomości lub przyjaźni jest szczególnie istotne w przypadku osób starszych oraz niepełnosprawnych, które w codziennym życiu mają zdecydowanie bardziej ograniczone możliwości poznawania i spędzania czasu z innymi ludźmi.

Co ważne, istnieje również możliwość wyjazdu do Świnoujścia na turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem, które pozwoli ograniczyć koszty związane z zakwaterowaniem oraz korzystaniem z  wszelkiego rodzaju zabiegów.

0
Feed