Bulwary Szczecińskie

W zwiedzaniu miasta po raz pierwszy często najtrudniejszym wyborem jest postawienie pierwszego kroku. Jeśli wybierasz się do Szczecina i chcesz poznać jego uroki, spacer lub wycieczka rowerowa przy ujściu Odry. Bulwary Szczecińskie od lat podbijają nie tylko serca turystów — zachwycają także lokalnych mieszkańców. Przechadzka po tej okolicy z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom historii, żeglarstwa, a także wszystkim tym, którzy cenią sobie piękne widoki.

 

 Bulwary Szczecińskie — tętniące serce miasta

 

Po obu stronach nabrzeża Odry znajdują się zadbane deptaki, na których niemal codziennie mijają się setki osób, a także nowoczesna ścieżka rowerowa. Bulwary Szczecińskie — Gdyński, Piastowski, Elbląski i Nabrzeże Starówka — znajdują się w samym centrum miasta, pomiędzy Trasą Zamkową a Mostem Długim. Znajdziesz tutaj mnóstwo restauracji i kawiarni, a jeśli odwiedzasz Pomorze Zachodnie latem, możesz liczyć także na szereg innych atrakcji. Odbywają się tutaj częste imprezy i festiwale oraz wydarzenia tematyczne, można tu również z uroków kina sezonowego. To doskonałe miejsce dla turystów, spacerowiczów i rowerzystów, którzy chcą zobaczyć z bliska, jak żyje Szczecin dniem i nocą.

 

Do okolicznych atrakcji należy również... zapach czekolady. Unosi się on nad Przedsiębiorstwem Przemysłu Cukierniczego „Gryf” S.A. i stanowi jedną z wizytówek Bulwarów Szczecińskich, która skutecznie umila przechodniom wycieczki. Charakterystycznym elementem krajobrazu są także „Dźwigozaury” - majestatyczne, podświetlane żurawie portowe.

 

 Raj dla żeglarzy — historia i nowoczesność

 

Bulwary Szczecińskie są także w pełni przystosowane do potrzeb entuzjastów turystyki wodnej. Liczne miejsca postojowe, pływające pomosty, punkty cumownicze i bosmanat czynią nabrzeże Odry świetną lokalizacją dla jednostek sportowych i statków białej floty. Co więcej, spacerując po deptakach, można zwiedzić również Aleję Żeglarzy — idąc wzdłuż niej, możesz podziwiać unikalną wystawę miejską. Jej przedmiotem są znani kapitanowie, łódź Wyszaka i słynny kot-żeglarz. Można tu zobaczyć także wystawę historycznych przyborów nawigacyjnych oraz tablice z ciekawą opowieścią o marynistycznej historii Szczecina.