Plaża w Świnoujściu

Morza szum, ptaków śpiew... To właśnie w takiej atmosferze Goście Ośrodka Wypoczynkowego Graal spędzają swoje wymarzone urlopy. Plaża w Świnoujściu jest najszersza w Polsce, a miejscami ma niemal 200 metrów szerokości. To miejsce, które trzeba odwiedzić podczas wizyty w naszym ośrodku!

 

Wypoczynek nad morzem

 

Wejście na plażę oddalone jest od Ośrodka Wypoczynkowego Graal o jedyne 500 metrów. Już po kilkuminutowym spacerze ucieszysz się widokiem bezkresnego morza i powiewem świeżego, wilgotnego powietrza. Miejsce to cieszy się certyfikatem „Błękitnej Flagi”, którą odznaczane są piaszczyste brzegi wyróżniające się szczególną czystością. Odznaczenie to przyznawane jest nieprzerwanie od 2006 roku! Umiejscowiono tu liczne udogodnienia, takie jak wypożyczalnie sprzętu. Oferują one łódki, kajaki i leżaki.

Plaża ta to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Jej szerokość pozwala na swobodną grę w piłkę czy badmintona. Linia brzegowa tworzy duże, płytkie kąpieliska, w których z największą ochotą pluskają się dzieci i pływają dorośli. Odgrodzone miejsca w sezonie letnim są strzeżone przez ratowników. Ponadto do dyspozycji turystów oddano liczne przebieralnie i toalety.

Wszystko to stwarza wprost wymarzone warunki do odpoczynku i beztroskiego plażowania. Sielski widok uzupełniają liczne statki zawijające do portu. Dostrzeżesz stąd jednostki handlowe i pasażerskie, a także jachty i kutry. Wzdłuż brzegu swobodnie przechadzają się mewy oraz białe łabędzie.

 

A po plażowaniu...

 

Plaża rozpościera się na długości aż 10 kilometrów, co daje wspaniałe warunki dla osób uwielbiających spacery czy jogging po piasku. Ponadto oddalona jest o około 2 kilometry od centrum miasta, co sprawia, że w każdej chwili można udać się do sklepu czy restauracji. Na końcu Falochronu Zachodniego na turystów czeka symbol miasta – Stawa Młyny.

Wierzymy, że nasz Ośrodek Wypoczynkowy Graal spełni wymagania osób, które marzą o spokojnym wypoczynku nad morzem. Bliskość plaży i lasu sosnowego sprawia, że odnajdziesz tu ciszę. Serdecznie zapraszamy na wczasy w Świnoujściu, zarówno w gorącym, letnim sezonie, jak i poza nim!