Podziemne Miasto na wyspie Wolin (Bateria Vineta)

Podczas wakacji w Świnoujściu, warto zaplanować wizytę w tym wyjątkowym miejscu, które wiele opowiada o II wojnie światowej i zimnej wojnie. Podziemne miasto na wyspie Wolin – Bateria Vineta – to wyjątkowy kompleks obiektów militarnych. Sieć podziemnych korytarzy i żelbetonowe schrony rozbudzają ciekawość, a ich zwiedzanie to wspaniała lekcja historii, którą powinni odbyć zarówno młodzi, jak i dorośli turyści odwiedzający Ośrodek Wypoczynkowy Graal!

 

Bateria Vineta – miejsce, w którym doświadczysz historii

 

To wyjątkowe muzeum pozwala na zwiedzenie schronu maszynowni, schronu A, B i D oraz łączących ich korytarzy. We wnętrzach czekają sceny i eksponaty przenoszące turystów w czasy II wojny światowej i zimnej wojny. Do 1945 roku obiekt zajmowany był przez wojska niemieckie, a następnie został przejęty przez armię sowiecką. Bateria Vineta miała służyć między innymi do ataku na Danię, planowanego podczas trwania zimnej wojny. To właśnie tutaj miały być wydane rozkazy dotyczące ataku na zachód, które mogły skutkować konfliktem atomowym!

Podziemne Miasto na wyspie Wolin – Bateria Vineta – to muzeum inne niż wszystkie! Przewodnicy dbają o angażującą formę zwiedzania, urozmaicając historyczne opisy humorem i ciekawostkami. Podczas dwugodzinnej podroży po schronach i korytarzach zobaczysz doskonale zrekonstruowane zbrojownie, maszynownie i inne pomieszczenia, które służyły żołnierzom w ubiegłym wieku. Najważniejsze obiekty militarne, jakie były tu składowane, to między innymi armaty kalibru 15 cm.

 

 Podziemne Miasto na wyspie Wolin – atrakcja, którą musisz zobaczyć!

 

Muzeum oddalone jest od naszego Ośrodka Wypoczynkowego Graal o 9 km. Polecamy więc zapisać to wyjątkowe miejsce na listę atrakcji, które warto odwiedzić podczas wczasów u nas! Mamy nadzieję, że pobyt w naszym ośrodku zapewni Ci zarówno upragniony odpoczynek w SPA, jak i spacery po piaszczystej plaży i ciekawe doświadczenia związane z odkrywaniem militarnej historii polskiego wybrzeża. Odwiedzenie Podziemnego Miasta na wyspie Wolin to dobry pomysł na spędzenie ciekawego dnia w razie niepogody.