Ruiny wieży Quistorpa i Las Arkoński

Nawet jeśli decydujesz się na zwiedzanie miasta, możesz poczuć ochotę, aby uciec od miejskiego zgiełku i odpocząć wśród zieleni. W Szczecinie znajdziesz urocze miejsce, które pod tym względem nie ma sobie równych. Las Arkoński znajduje się w północno-zachodnim obszarze miasta i jest częścią Puszczy Wkrzańskiej. Jest nie tylko idealnym miejscem na wypoczynek, lecz także przestrzenią wypełnioną atrakcjami, jak na przykład ruiny wieży Quistropa czy Dolina Siedmiu Młynów, które z pewnością doceni każdy turysta niezależnie od zainteresowań.

 

 Las Arkoński — pełne uroku zielone krajobrazy

 

Park leśny docenią przede wszystkim spacerowicze i miłośnicy długich, pieszych wędrówek. Obszar jest pełen zarówno drzew iglastych, jak i liściastych, a także strumyków oraz wzniesień — dzięki czemu jego pejzażem nie sposób się znudzić. Przebiegają tędy również liczne szlaki turystyczne, wzdłuż których rozmieszczone są najpiękniejsze zakątki natury. Na szczególną uwagę zasługuje także Dolina Siedmiu Młynów, uważana za jedno z najciekawszych miejsc w Lesie Arkońskim.

 

 Ruiny wieży Quistorpa — śladami wielkich filantropów

 

Jeden z najpopularniejszych szlaków turystycznych poprowadzi nas nie tylko przez piękną przyrodę, lecz także historię Szczecina. Johannes i Martin Quistorp byli filantropami, którzy mieli ogromny wkład w utworzenie przestrzeni rekreacyjnych w Szczecinie. Na tej trasie można trafić na wiele ciekawych zakątków przyrody, odrobinę ciekawostek historycznych oraz słynne ruiny wieży Quistorpa wpisane do rejestru zabytków nieruchomych.

 

 

Las Arkoński — tradycyjnie i nowocześnie

 

Część parku została zaadaptowana również do użytku sportowego – nie tylko przez spacerowiczów. Znajdziemy tu także wyciąg narciarski, tor saneczkowy, miejskie kąpielisko i ośrodek sportów konnych. Co ciekawe, Las Arkoński stanowi również bardzo ważne miejsce dla społeczności rodzimowierców. Arkona to bowiem miejsce kultu Świętowita. Co roku odbywają się tutaj w związku z tym tradycyjne, słowiańskie obchody świąt, takich jak Noc Kupały, Dziady czy Jare Święto.