Jak uzyskać dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny?

Chcąc wybrać się na turnus rehabilitacyjny warto skorzystać z dofinansowania, oferowanego przez PFRON. Jak sprawdzić, czy na interesujący Państwa wyjazd można otrzymać dotacje? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym opowiemy o tym, kto i w jaki sposób może wybrać się na turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem w nadmorskim Świnoujściu, górskiej Krynicy-Zdroju i wielu innych, polskich miastach zachwycających swoimi urokami.

 

Turnus rehabilitacyjny z PFRON – jak uzyskać dofinansowanie?

 

Aby skorzystać z dotacji oferowanej przez PFRON potrzebne będzie skierowanie lekarza specjalisty oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, niezdolności do pracy czy grupie inwalidzkiej. Następnie należy wypełnić wniosek, który dostępny jest na oficjalnej stronie rządowej. Można go złożyć osobiście w centrum pomocy rodzinie w miejscu zamieszkania. Można zgłosić swoją prośbę także za pośrednictwem opiekuna lub organizatora turnusu (jeśli ten wyrazi taką możliwość). Aby złożyć wniosek potrzeba do tego także kopii orzeczenia, wniosku lekarza oraz informacji o wyborze ośrodka, w którym odbywać się będzie wyjazd.

 

Turnusy rehabilitacyjne z PFRON najlepiej zarezerwować od razu, gdy zdecydujemy się na wybrany przez nas ośrodek. Należy jednak zwrócić uwagę, że niektórzy organizatorzy wymagają zaliczki - wówczas lepiej poczekać na ostateczną decyzję w sprawie uzyskania dofinansowania, aby mieć pewność, że faktycznie wyjazd zostanie przez nas zrealizowany, a my nie będziemy stratni. Okres oczekiwania na decyzję trwa do 40 dni – dostarczana jest ona listownie pod umieszczony we wniosku adres. Po otrzymaniu pozytywnego rozpatrzenia sprawy wystarczy w ciągu 30 dni od otrzymania listu złożyć informację o wyborze ośrodka. Następnie zostanie on weryfikowany jest przez centrum pomocy rodzinie, a ostateczna decyzja zostanie podjęta w ciągu 7 dni – centrum samodzielnie kontaktuje się z zainteresowanym. Wówczas wystarczy zapisać się na niego oraz opłacić wyjazd uwzględniając dofinansowanie z PFRON.

0
Feed