Wypoczynek w ośrodku i okolicach

W naszym ośrodku spędzicie państwo mile i przyjemnie czas korzystając z różnego rodzaju atrakcji. Ośrodek położony jest w zachodniej części miasta co sprawia że okolica jest cicha i spokojna w zgiełku letniego szaleństwa. Sprzyjająca w wypoczynku aura sprawi, że turnusy rehabilitacyjne lub wypoczynkowe w Świnoujściu sprawią,że wrócicie Państwo ze swoich wakacji wypoczęci i zrelaksowani, pełni sił i radości. Na terenie ośrodka jest dużo zieleni, i miejsc gdzie można spokojnie wypocząć. Nasz personel zawsze jest do państwa dyspozycji, służący pomocą w każdej sytuacji. Dla dzieci posiadamy plac zabaw z piaskownicą oraz huśtawkami.

Na terenie ośrodka znajduje się doskonałe miejsce do grillowania oraz miejsce na ognisko. Ponadto Budynek gastronomiczny posiada Pub, oraz kawiarnię gdzie odbywają się wieczorki karaoke oraz dancingi. Dla gości lubiących aktywny wypoczynek posiadamy boisko do siatkówki, oraz sale gdzie można zagrać w tenisa stołowego. Istnieje również możliwość wypożyczenia rowerów i zwiedzenia przepięknych okolic Świnoujścia oraz Niemiec.

Świnoujście jest miastem dla każdego turysty , tego aktywnego jak i leniucha. Dla gości szukających ciszy i spokoju jak i pragnących gwaru kurortu i wesołej zabawy. Miasto leży na 44wyspach, z których tylko trzy są zamieszkałe przez ludzi: wyspa Uznam, Wolin i Karsibór. Uznam w małej części należąca do Polski, ale skupiająca centrum miasta z administracją i częścią mieszkalną. Tutaj jest plaża , cześć uzdrowiskowo-rozrywkowa miasta i Promenada. Wyspa Wolin - Dzielnica Warszów - tutaj znajduje się większość zakładów pracy ,strefa wolnocłowa,Terminal promowy i falochron wschodni długi na ponad kilometr w głąb morza.

Dzielnica Przytór na wyspie Wolin nad zalewem Szczecińskim, to dawna ostoja rybacka dziś osiedle willowe i raj dla wędkarzy .Na wyspie Karsibór mamy gospodarstwa agroturystyczne i ostoję ptaków Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, zabytkową chatę wiejską z XVIII wieku krytą strzecha, XV wieczny kościół oraz stary cmentarz protestancki. Aktywnie wypoczywający maja do swojej dyspozycji wiele tras rowerowych i pieszych , także miasto oplecione jest siecią ścieżek rowerowych, którymi dotrzemy do różnych zakątków. Wycieczka rowerem po niemieckiej stronie wyspy Uznam pozostawi wiele wrażeń. Jest tam sieć wielu ścieżek rowerowych prowadzących przez cesarskie uzdrowiska , lasy, wokół jezior.

Z atrakcji historycznych bez wątpienia największą jest Fort Gerharda po wschodniej części miasta ,zaraz obok mamy najwyższą na polskim wybrzeżu latarnię morską . W części zachodniej fort Reduta i falochron ze Stawą Młyn pochodzącą z początku XIXw chyba najbardziej rozpoznawalnym znakiem nawigacyjnym, będącym symbolem miasta Świnoujście. Wędkarze maja też swój raj mogą łowić ryby słodkowodne jak i morskie.

 

Ośrodek Graal serdecznie zaprasza wszystkich turystów i osoby, które chcą się zrelaksować na turnusy rehabilitacyjne i wypoczynkowe do Świnoujscia.