Promenada Nadmorska (wzdłuż plaż i nad rzeką Świną)

Podczas odpoczynku w Świnoujściu warto choć raz wybrać się na spacer po ulicy Wybrzeża Władysława IV i ulicy Żeromskiego. Promenada Nadmorska ciągnie się wzdłuż plaż i nad rzeką Świną, prowadząc turystów do urokliwych zakątków, które zdecydowanie zasługują na zobaczenie. Serdecznie polecamy to miejsce wszystkim gościom Ośrodka Wypoczynkowego Graal!

 

Kawiarenki, pamiątki i widok na świnoujski port

 

Promenada Nadmorska pochodzi z okresu przedwojennego. Można z niej zejść zarówno na plażę, jak i do okolicznych lasów sosnowych oraz podziwiać ujście rzeki Świny. Przebiega w uzdrowiskowej części miasta, ściągając turystów chcących zakupić pamiątki czy wypić kawę w pięknych okolicznościach. To właśnie tutaj znajdziesz największy wybór kawiarni, restauracji i smażalni. Uliczne kramiki cieszą błyskotkami i dekoracjami, także z bursztynem, a w sezonie letnim co krok natrafisz na pyszne lody czy gofry.

Promenada Nadmorska ciągnąca się wzdłuż plaż i nad rzeką Świną zaprowadzi Cię do miejskiej muszli koncertowej. To tutaj odbywają się różnego rodzaju spotkania kulturalne, eventy i pokazy. Warto śledzić informacje dotyczące nadchodzących wydarzeń, ponieważ koncerty i spotkania to znakomity sposób na urozmaicenie wieczorów spędzonych na wakacjach w Świnoujściu! Deptakiem tym dotrzesz także do najbardziej rozpoznawalnego obiektu miasta – Stawy Młyny.

 

Aktywny wypoczynek w Ośrodku Graal

 

Spacer Promenadą Nadmorską jest wyjątkowo urokliwy także w sezonie jesienno-zimowym. Zdecydowanie zmniejszony ruch turystyczny sprawia, że miejsce to zamienia się w spokojny deptak. Spacerując wzdłuż plaż i nad rzeką Świną, można nacieszyć się świeżym, morskim powietrzem i obserwować pracę portu.

Mamy ogromną nadzieję, że nasi Goście docenią komfortowe usytuowanie kompleksu. Sąsiadujemy z cichym i spokojnym lasem sosnowym, a nasz ośrodek to doskonałe miejsce na odpoczynek od miejskiego zgiełku. Od Promenady Nadmorskiej dzieli nas jedynie półgodzinny spacer, co z pewnością spodoba się wszystkim osobom, które lubią nacieszyć się klimatem uzdrowiskowej miejscowości.