Turnusy rehabilitacyjne

Przywrócenie pełnej lub możliwie maksymalnej sprawności psychicznej i fizycznej możliwe jest dzięki kompleksowym działaniom proponowanym przez nas zabiegom rehabilitacyjnym. Dzięki nim możliwe staje się także uczestniczenie w życiu społecznym przez osoby niepełnosprawne. Do podstawowych form aktywności wspomagającej proces rehabilitacji społecznej, ale także zawodowej, zalicza się uczestnictwo w turnusach. W naszym ośrodku realizujemy turnusy dofinansowane przez PFRON na podstawie wpisu do rejestru nr OD /32/0013/21.

 

Organizatorem turnusów jest Zakład Usług Rehabilitacyjnych i Socjalnych z siedzibą w Zawierciu ul. Krzywa 3 kod pocztowy 42-400, posiadający wpis do rejestru nr OR /24/0004/19. Obsługujemy profil leczenia, którym znajdą Państwo szeroką bazę rehabilitacyjną z takimi zabiegami jak:

  • masaże,
  • elektroterapia,
  • światłolecznictwo,
  • inhalacje,
  • krioterapia.

Każdy z nich dostosowany jest do innego rodzaju schorzeń lub dolegliwości z nimi związanych. Masaże to świetne rozwiązanie dla każdego, kto szuka sposobu na odpoczynek dla ciała i umysłu. Dostępne są także masaże rehabilitacyjne, które prowadzone przez fizjoterapeutę, mogą pomóc w zwalczaniu różnego rodzaju dolegliwości mięśni czy stawów. Zabiegi prowadzone w walce z bólem to także jonoforeza, magnoterapia, ultradźwięki czy światłoterapia.

 

W ofercie naszej bazy rehabilitacyjnej znajdą Państwo zabiegi wykonywane na całe ciało lub wyłącznie jego partie. Masaż całego ciała to możliwość odprężenia zarówno swoich mięśni, jak i umysłu od codziennego wysiłku. Mogą Państwo z niego skorzystać jednokrotnie lub wykupić pakiet 5 spotkań, który pomoże zregenerować siły i maksymalnie wykorzystać pobyt w naszym obiekcie. Rehabilitacja, w ramach której wykonujemy zabiegi skierowanych na konkretne parte ciała zmęczone codziennością lub borykającymi się z konkretnymi schorzeniami, to między innymi:

  • plastry z borowiny, które dzięki zawartości dobroczynnego składnika mogą pomóc w walce z bólem związanym z różnego rodzaju dolegliwościami,
  • terapia światłem, która za pośrednictwem promieni podczerwonych lub ultrafioletowych może wspomóc leczenie migren, problemów skórnych, nerwobóli czy stanów zapalnych,
  • elektroterapia, czyli leczenie prądem mające na celu pomóc w minimalizowaniu bólu związanego ze schorzeniami o różnym pochodzeniu,
  • krioterapia, której podstawą jest schładzanie ciała do bardzo niskich temperatur, mające na celu pomoc w walce z reumatyzmem, łuszczycy, dnie moczanowej czy nerwobólach.

Oferta zabiegowa dostosowana jest do potrzeb osób w każdym wieku i z każdymi problemami. Dzięki proponowanej przez nasz ośrodek rehabilitacji mogą się Państwo cieszyć nie tylko pięknymi widokami okolicznej natury, ale także zabiegom mogącym pomóc uwolnić się od bólu i innych nieprzyjemnych dolegliwości związanych z takimi schorzeniami jak nerwobóle, migreny, reumatyzm, problemy skórne, stany zapalne stawów miękkich i tkanek, astma, alergia, urazy narządu ruchu i wielu innych.


Kontakt do organizatora w sprawie wolnych terminów:

Zakład Usług Rehabilitacyjnych i Socjalnych Anna Sarama, 42-400 Zawiercie, ul. Krzywa 3

tel.: (32) 670-26-91, (32) 670-37-52, fax: (32) 670-37-53

kom.: 515-703-375, 515-703-319

e-mail: zuris@zuris.pl, rezerwacje@zuris.pl, www.zuris.pl